2821624 2821624
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A contractor purchases 6 dozen pairs of padded work gloves for ​$89.28. incorrectly calculates the unit price as ​$14.88 per pair for the expense report. What is the correct unit​ price?

Respuesta :

Otras preguntas

Me ayudarian con un corto texto que tenga que ver con la funcion emotiva del español.
Keegan had 3.25 pounds of flour. After making bread, he had 1.75 pounds of flour left over.
What trade goods were the Phoenicians known for? Read More >>
Guys pls help me!!!!!
What does x= Help quickly, please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What is scaling? Removing bark from a tree Cutting down trees for timber Measuring wood for harvesting timber A survey of the number of trees in a forest
Match each item to its best description.
35% of all high school students play football. If there are 65 players on jefferson high school football team how many students would you estimate attend jeffer
Which of the following expressions is equal to - 4x2 - 36? A. (-4x +91)(x - 41) B. (-4x -127)(x+31) C. (-4x + 127)(x+31) D. (-4x-91)(x - 41)
look below giving brainliest plz dont answer it incorrect