jessicaphillips54 jessicaphillips54
  • 14-01-2023
  • Biology
contestada

Explain how a sponge gets its food and how all the sponge cells get their nutrients.

This is not multiple choice.

Respuesta :

Otras preguntas

To achieve gains in fitness, the minimum number of weeks for a workout plan should be:
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
What aspects of americana do the japanese integrate into their lives at manzanar? this is on a book called farewell to manzanar.
Mr. Smith's first test's data: 55, 42, 78, 99, 69, 83, 74, 83, 97. What is the value of Q1?
Differentiated plant cells and tissues include _____.parenchymaneuronsphloemxylemepithelial
What was the first thing hayes did as republican president of the united states??
Which of the following describes trade on the Indian Ocean during the postclassical era, but not during the Age of Exploration? A. Muslim merchants from the
Solve for F: 5/9 (F-32)
Which did the need for access to raw materials and markets lead to?
Which equation can be used to find 55 percent of 900?