A4567854 A4567854
  • 14-01-2023
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $5.22. What is the cost of oranges, in dollars per orange?

Respuesta :

Otras preguntas

What would happen if a cell didn’t have a cytoskeleton
0.5b+4=2(b+2).......
What is 12 divide by 25
can 111/500 be simplified
Boolean search terms can be used to help both narrow and widen a search narrow and focus in on your topic create a general list of related subjects make your se
Community gym charges a $50 membership fee and a $65 monthly fee. Workout gym charges a $180 membership fee a $55 monthly fee. After how many months will the to
when you use the midpoint formula,can you take either point as (x1, x2) or (x2, y2)/ Why or why not
what is nine 91, 284 rounded to hundred thousand
explain why and how theories may be changed or replaced over time.
How do I multiply out (2x -3)(2x +5)