g25mktcykb g25mktcykb
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.52. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?
in what way is a gene pool representative of a population
what planet starts with e?
mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
The net force acting on a 50 kg crate is 0 N. What is the crate's acceleration
What steps did president Wilson have to take to make an official declaration of war?
if a pH of water is 5.3 then 4.3 is it 1.0 less acidic 1.0 less basic
Mrs.Savin receives a weekly base salary of $500,plus a commission of $1200 on each car that she sells. Write a function rule relating her total weekly pay p to
translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS