aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
What are preventable injuries and unpreventable injuries
John Sells Hamburgers For $3 Each and cheeseburgers for $3.50 each. One afternoon, he sells a total of 24 burgers for $79. How Many hamburgers did he sell?
who decided the election of 1800 and why ?
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
what is a similar quote for Romeo and Juliet "my bounty is as boundless as the sea . My love as deep , the more i give to thee , the more i have , for both are
Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
what religion did mansa musa of mali help spread