jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Can some one help me with this Please help
What does ethical dimension mean
Why do geographers study human systems and human environment relationships?
Will current flow more easily through a thick wire or a thin wire of the same material when connected to the same material when connected to the same material,
The Miller family visited Mama's kitchen and ordered 4 hamburgers and 3 medium fries and paid $17.35. James ordered a medium drink , and a hamburger , and mediu
Sixty miles per hour is how many feet per second
What is 12. 6 more than twice m algebraic expression
What is 12. 6 more than twice m algebraic expression
The position of a place north or south of the equator is measured in ?
What Countries Have limited and unlimited governments?