zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of the prism that can be constructed from this net?
Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost?
Fill in each blank with the most appropriate word from lesson 11. Use a word or any of its forms ONLY ONCE. 1. Mary Todd Lincoln's life was marked by three trau
would you most likely measure a leaf using ounces ,pounds o tons? explain
What is 0.399 written as a percent
What challenges did Bill Clinton have during his second term? A. A faltering economy B. Cold War hostilities with the Soviet Union C. Scandal over personal invo
Which association best describes the scatter plot? A. linear association B. negative association C. no association D. positive association
What causes tectonic plates to move
Gregory Mendel discovered some basic rules about inheritance. DNA. RNA. reproduction.
What is terracotta warriors texture and colour ?