zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What was the Harlem Renaissance? Inspired by the civil rights movement, it was a movement that focused on using art to influence political activism. It was a c
The Bible is the standard by which we measure the world views in literature as either right or wrong. True False
Please please help thank you soooo much I am sooo confused!. Plus you get 10 points
The numbers of pages in the books in a library follow a normal distribution. If the mean number of pages is 180 and the standard deviation is 30 pages, what can
The number one goal of any business eventually comes down to doing what with a product or service? A.CREATING AND MARKETING B.BUYING AND SEWING C.SUPPLY AND DEM
Por que a origem do ozonio foi fundamental para a diversificacao dos seres vivos na terra
The perimeter of a rectangle is less than or equal to 50 inches. The length of the rectangle is 10 inches. What inequality represents the possible values of the
pavit has a clock with a minute hand that extends to the clock's edge. The minute hand is 5 inches long. What is the circumference of the clock? plz help due no
Any two rays will form angle. True False
What are the characteristics of fungi?