hineedhelp17 hineedhelp17
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

i don't understand this i need help as fast as possible please

i dont understand this i need help as fast as possible please class=

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 03-10-2018
1.89×4=7.56 7×2.49= 17.43
17.43+7.56=24.99
so d is your answer
Answer Link
DJones1515
DJones1515 DJones1515
  • 03-10-2018
The answer is D, because you need to time the amount per fruit by the decimals in each answer. Ex: $2.49 x 7 + $1.89 × 4 = $24.99.
Answer Link

Otras preguntas

Write a equation trhat describes the relationship between the amount of money that darma makes. b, and the number of hours that she babysits, a
John Deere • Eli Whitney • Cyrus McCormick • Robert Fulton The individuals in the box above all made significant contributions to which of the following?
What is 5-(-6)= can someone pls help me
i need help with intergers (dividing, adding, subtracting, and multiplying) unit rates and more
Pls helppppp and explain how to answer
why does the name american create a feeling of shared pride?
x < 16. Which of the following statements is the best way to describe the value of x? The value of x is less than 16. The value of x is more than 16. Th
Shawn had $23 to spend on six notebooks. After buying them she had $11. How much did each notebook cost
Some who does not have a role in the show but can step into one or more roles if needed. A. Gypsy B. Understudy C. Standby
which choice is the correct way to complete a sentence ? a ___ majority is necessary to fulfill the quorum requirement two : thirds two - thirds two / thirds t