daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

how did Russia's territory change from 1914 to 1921 (short answers please)
The geographic location of Constantinople, the capital of the Byzantine Empire, A)prevented invasions from rival empires. B)allowed for trading contacts with Eu
Please and thank you
What caused the economic panic‘s in the 1800s
Why do teapots have highly polished surface
Help please!! . . . .
Price increased from $20 to $23
Please Answer the question and show your work, Thx
Solve for x. 3x - 1 = 27 x = 10 x = 28/3 x = 26/3
Cary is 7 years older than Dan. In 7 years the sum of their ages will be 79. Find the age of each man now.