micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

The left cerebellum shows _____ activity, and the right cerebellum shows _____ activity when an individual is learning a mirror-reading task.
Which of the following statements is true? 0.8 <0.2 < 0.9 <0.801 0.2 <0.8 <0.9 <0.801 0.2 0.8 0.801 0.9 0.2 0.9 0.8 0.801
Which two of the following expressions are OPPOSITE of cos(0)? Choose 2 answers: Α) COS(π + 0) B) cos(2π - 0) C) cos(π/2 -0) D)COS(π-0)
In master production scheduling, what does available-to-promise (atp) inventory represent?
An axosomatic synapse occurs between the axon terminals of one neuron and the ________ of a proximal neuron.
Applying the concept of marginal costs, how would you, as a business owner, decide how much to produce?.
Part d how do the pay scales for export-oriented jobs and domestic production jobs in the united states compare?
discuss the meaning of simple living high thinking ?​
The discreteness of energy levels is best understood by considering the electrons to be?
What is the ratio of the area of the triangle to the area of the rectangle? the right side is 4mm and the bottom is 11 mm