lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Assume m1 = 1 kg, m2 = 3 kg, and x1 = 1 m, x2 = 5 m, where is the center of mass of these two objects?
c^2 - 6c + 8 divided by c^2 + c - 6
The dome of the shape to the right is a hemisphere, whose radius equals the radius of the right cylindrical base beneath it. Find the total surface area, rou
The length of a cinema hall is 20 m and breadth is 16 m. The sum of the areas of floor and flat roof is equal to the areas of four walls. Find the height of the
Amina mixed the following substances in two different glasses P and Q of the same size. P - 1 tablespoon of powdered sugar + 1 glass of water Q - 1 tablespoon
PLEASE HELP. (Find the area of park)
I need help please !!!
Donald fills his gas tank before leaving in a trip. His car uses gasoline at a constant rate and the amount of gasoline , g , remaining after m miles cab be mod
El invierno que viene Ricardo Rojas Response area dos semanas de vacaciones. El y su familia Response area un viaje a Panama. Alli ellos podrán pasar unos dias
Base your answers on the diagrams below of two cells, X and Y, and on your knowledge of biology. Select one lettered organelle and write the letter of that org