yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!! A triangle with vertices A(2, -2), B(-1, 1) and C(0,2) is reflected across the y-axis and then dilated by a factor of 3 with the origin as th
For each numbered passage, identify which lattered item best states the primary issue discussed in the passage. Be prepared to say why you think your choice is
How would you answer the following question during an interview? Why should I hire you?
define transuranium elements?​
The author contrasts words with positive and negative connotations to
When the architects of our republic wrote the magnificent words of the Constitution and the Declaration of Independence, they were signing a promissory note to
what is the mean absolute deviation of the data set ​
What is the answer to this? (Volume)
is the form of energy that is transferred because of a difference in temperature.
Select the correct answer. Which sentence is an example of a pun? A. Rome was not built in one day, and Greece was built in three. B. Raul kept reminding Justin