Emmab101805
Emmab101805 Emmab101805
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help with this one question

Plz help with this one question class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2019

Use the equation to help determine the total cost.

r is given as 8, r=8

C=2.5(8)+15

C=20+15

C=35

Nina’s total cost will be $35

Hope I helped! xx

Answer Link
chrismokhayesh1998 chrismokhayesh1998
  • 04-01-2019

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

2.5*(8)+15=$35

Answer Link

Otras preguntas

Polar bears and arctic brown bears are related. Over time, polar bears and brown bears have developed different appearances. Which of these MOST LIKELY caused t
PLEASE HELP ME Travis sold cookies and cakes at a bakery. The number of cookies he sold was 4 less than 3 times the number of cakes he sold. He sold a total of
Please help! ✨✨ will mark brainliest ✨✨
What are some important outcomes of the War of 1812
Consider the following statement: "All right, isoceles triangles are special right triangles." Do you agree or disagree with this statements? Provide a brief ex
pls help me im so not smart lol
Describe your bedroom in 10 sentences using 'estar' in the appropriate form
7 + (10 − 4)2 ÷ 4 × 1\8
Paper towels are two rolls for 1 dollar. Disposable diapers are 3 dollars a box. If Serena buys 2 rolls of paper towels and 2 boxes of diapers, how much change
Josie has a bag of ice that weighs 5 pounds. she left it in a sealed container and it melted. how much does the resulting water weigh? how do you know this? ​