jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Explain the different stages in nutrition of amoeba ?
I went shopping for a new car. the suggested manufacturers price is $26,985. With discounts for first time car buyer, being a college graduate, and the Labor Da
The sizes of matrices A and B are given. Find the sizes of AB and BA whenever they are defined. (If the matrix product is undefined, enter UNDEFINED.) A is of s
For each function f, find f^-1 and f^-1(5). f={(-1,5), (0,0), (2,6)}
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
( brainliest ) SERIOUS ANSWERS ONLY! 1. I earn 1.25 Points every 1-8 Minutes. Im trying to reach my goal of 5000 points. How many minutes / Hours / Days would
Please, i need help for part b, my hw is due tomorrow, please help, any help will be appreciated, The graph shows the speed of a vehicle during the final 50 s
Isla, Bob and Marie are playing a game involving counters. The total number of counters stays the same throughout the game. At the start of the game, the ratio
at the market opening, a customer purchases 200 shares of an S&P 500 inverse etf (-1x) at $50 per share. At the end of that day, the s&P 500 index decli
A marathon had 618 runners registered. Of these runners, about 0.8% completed the race in under 2 h 15 min. a) How many runners completed the race in this time?