fifi10 fifi10
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel

Respuesta :

lexieprescott12 lexieprescott12
  • 15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link

Otras preguntas

At the age of 18, Albert inherits $100,000 from his grandfather. One bank offers to invest this money at 10% for 5 years. A second bank offers a rate of 8% for
The book Mourt's Relation: A Journal of the Pilgrims at Plymouth most likely contains A.firsthand accounts of the Pilgrims' landing at Plymouth. B.a historical
Aluminum boils at 2467°C. Aluminum’s boiling point in Kelvin is 2194. True or False.
How does the government attempt to encourage positive externalities and limit negative externalities?
thank you for anyone that helps
In 24 years, Travis will be 3 times his present age. How old is he now? Given equation with x being his current age in years: ( ) = 3x
which shows a factor of 100b2 - 144a4?10b - a.12a b.10b + 12a c.10b + 12a2 d.50b - 72a2
A cheetah can run 17 1/2 miles in 1/4 hour. What is the speed of a cheetah in miles per hour
PLEASE HELP!!!!!!Which of the following is the best buy? a.16 oz bag of rice for $2.42 b.12 oz box of rice for $1.93 c. 6 oz box of rice for $0.90 d. 9 oz box
2x-3(x-4y)+1/2(8x-12y) Need equivalent expression in standard form and collect like terms And Express the answer from part (a) as an equivalent expression in fa