kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

What is the last number
During the Renaissance, along with the importance of God, who else did people had value?
Ryker is given the graph of the function y= 1/2x^2 - 4 . He wants to find the zeros of the function but is unable to read them exactly from the graph. Find the
What Does "Turning of the Tide" Mean?
How do I factor 2y^2 - y - 10
solve for y.try factoring first,if factoring is not possible or difficult use quadratic formula,(y2  2isabovey -10y+23=0)
How do you solve p+9 <7 AND graph it???
Which word correctly completes the sentence? The white-tailed __________ fawn followed closely by her side.  A.deer's  B.deers  C.deers'
An ecosystem includes what?
Why was FDR's Court Packing Plan a mistake?