juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does A+5=-5a+5 equal
How would you solve a radical equation?
Classify each of the following bonds as non polar covalent polar or ionic
Last year It Rained On 63 days in mudville.There were 7 Times as many days of rain in mudville as in Desert hills. How many days did it rain in Desert Hills las
Director of the Office of Management and Budget Administrator of the Environmental Protection Agency Commissioner of Internal Revenue Director of the Federal Bu
can someone explain to me how to find this?
Which statements about the Flatiron Building by Daniel Burnham are true? Choose all answers that are correct. A. Its decoration was inspired by present styles
What did the lead researcher fail to do in the Stanford Prison experiment? A. He failed to acquire adequate permission from the university institutional review
Function Rules? I think it is Y=x1.25 but I'm unsure.
I NEED THE RIGHT ANSWER IF I GET IT RIGHT U GET BRAINLIEST Which of the following personal qualities will help a writer most? compassion intellectual brilliance