emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Japanese people support their military's aggressive actions when the military took control of the government (right before WWII) ?
What is two thirds to the negative cubed power¿
Japan was able to prevent slipping into the mire of the Great Depression by devaluing its currency. How did this act help the nation survive nearly unscathed?
Fictive kin are individuals included in the family group due to feelings of affection. True False
determine the unit rate of a marathon runner who travels 5/2 miles in 1/4 hour
why is the lower epidermis of zebrina a complex tissue
__________ is economic rivalry among businesses selling similar products.
Fictive kin are individuals included in the family group due to feelings of affection. True False
Which number or numbers appear to have only one line of symmetry
How can the mass of a glass of orange juice be increased? By evaporating the orange juice. By freezing the orange juice. By boiling the orange juice. None of th