cecymar17
cecymar17 cecymar17
  • 03-06-2019
  • Mathematics
contestada

Write an equation.John bought 6 note books at CVS, he spent a total of $13.50.​

Respuesta :

Sevared
Sevared Sevared
  • 03-06-2019
2.25 per notebook because 13.50/6 = 2.25
Answer Link
TheBlueFox
TheBlueFox TheBlueFox
  • 03-06-2019

Hello There!

6n=13.50

This means that 6 notebooks and some amount represented as n is 13.50

Answer Link

Otras preguntas

question 3(multiple choice worth 5 points) (04.04 lc) which factor helped touissant l'ouverture be an effective leader during the haitian rebellion? he was weal
Alexis and her sister bought school supplies. Alexis bought 5 spiral notebooks and 6 book covers for $27. Her sister bought 4 spiral notebooks and 2 book covers
what is the value of 125 ⅔ ?​
In your own words, summarize what Enderle is saying in the video about the relationship between science and God.
gaming the gamers case study answers
I need help for this please
One of the five quadratics below has a repeated root. (The other four have distinct roots.) What is the repeated root?
an unknown amount of mercury (ii) oxide was decomposed in the lab. mercury metal was formed and 4.50 l of oxygen gas was released at a pressure of 0.970 atm and
8×138I got the Answer but I'm not sure (tell if it is true or not ,if not pls tell the answer plsss)​
I need a Java program that handles the order list for if I were an online retailer. The program should contain a minimum of three classes: Order Class Display C