aqb16 aqb16
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

In Ellen’s sixth grade class there are 14 boys and 11 girls write each ratio using numbers in two ways

Respuesta :

daredbanana
daredbanana daredbanana
  • 03-10-2019

Answer: 14:11

14/11

14 to 11

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which document expresses that people are entitled to the free exercise of religion?
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
Si la hija de Maria es la Madre de mi hija entonces Que soy yo de Maria
Which was the first permanent English settlement in North America?
It took Marty 10 seconds to walk 15 feet. How fast was he walking in feet per second. Answer with supporting work
Another name for a period is a family?
use the commutative property to find the unknown numberin the equation 35x70=mx35
How does a tornado form?
50% of cakes were party cakes 1/5 were fruit cakes and the remainder were sponge cakes. What percentage of cakes were sponge
how can a decimal be converted to percentage?