emmafalcon emmafalcon
  • 01-11-2019
  • Mathematics
contestada

Hot dogs come in packages of 8. Hot dog buns come in packages of 12. If Grace wants
have enough to serve 24 people and have none left over, how many packages of hot a
hot dog buns should she purchase?

Respuesta :

3ntrhrb 3ntrhrb
  • 01-11-2019
If one package of hot dogs buns is 12 than she need 2 packages
Answer Link

Otras preguntas

Who would have supported the two sides in the English Revolution?
which is an example of a physical change* metal rusting*silver tarnishing* water boiling* paper burning
3x-150=1778. Help me please I need help bad
Why is carbon unique among the elements?????
Why does a bike get heavier when it rusts???Very confussed, I cant find anything on the internet :( please help
Who would have supported the two sides in the English Revolution?
How much does 3000 kg = to get tons
Two identical capacitors are arranged in a circuit. What is the ratio of the equivalent capacitance of the circuit when the capacitors are in series to that whe
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
Why is carbon unique among the elements?????