flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

AP US History question: Describe and account for the rise of nativism in American society from 1900 to 1930.
How do the monarchies of today differ from those that existed centuries ago?
HELP PLEASE COME FAST
Determine whether the definition below is denotative or connotative. noxious: harmful or injurious to health or physical well-being A. connotative B. denotative
what is 1430÷75 in fraction form
Members at a swim club pay $5 lesson plus a one-time fee of $60. Nonmembers pay $11 per lesson. How many lessons would both a member and a nonmember have to tak
what are the hardships that new York has to overcome
Paula purchased adult and child tickets for the carnival. Tickets cost $19.95 for each adult and $9.95 for each child. Let x represent the number of adult ticke
2. Which words in the sentence form the participial phrase? The paintings stolen during the war were later found and returned to the museum. A. stolen during th
What were the chief provisions in the USA Patriot Act? A. The government could eavesdrop on telephone calls and privileged conversations between prisoners and t