iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Besides drinking and cooking, in what other ways do you use water?
Mama observes the following at the end of the play: Select one: a. Walter came into his manhood. b. She secretly feels proud of saying she can’t do anything wit
Helppppppppp plssssss
Technological advances developed in World War I included
Given line AC is tangent to circle O. If m(arc BY)= 44, enter the m∠YAC. (The figure is not drawn to scale.)
1. What is compassion? Ans.... 2. Compassion involves two things. What are they?Ans. .... 3.What does Mother Teresa's words in paragraph 2 teach us? Ans..... 4.
A medieval singer who would be most likely to adapt an epic poem would be a A. minstrel B. Gregorian monk C. troubadour D. dulcimer
The protest of the Stamp Act of 1765 by American colonists was an example of which of the following Enlightenment ideas? People must have input into the laws th
Graph the line passing through (6, 1) whose slope is m = 3.
The doctor earned just enough to live a/an _____ life.