sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which document was designed by the forefathers to protect a U.S. citizen's unalienable individual rights? the Federalist Papers the Declaration of Independence
x to the 2 power = -169 solve for X
How did Presidential addresses and Supreme Court rulings begin to change the lives of the American people beginning in the mid-20th century?
Taxonomy seeks to _____. identify all living things identify all nonliving things organize all living things in a logical manner organize all nonliving things i
10/18=c/4.5 what is c
Macy's department stores markup men's cologne 63% on cost for an 8 ounce bottle. A bottle of cologne costs Macy $23.00. What is the selling price for the 8 ounc
The ratio of shoes sold to sandals was 5:2.If there were 40sandals sold,how many shoes were sold?
How do you solve for t this equation? 1/3t=7
Why did Mesopotamian farmers set up irrigation systems
which ocean contains many icebergs