idkausername27
idkausername27 idkausername27
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Jessie wants to buy a notebook for $3.25, a pack of crayons for $6.12, and a pack of markers for $4.02. What is
the total cost of the three items?​

Respuesta :

Midnight0517
Midnight0517 Midnight0517
  • 16-01-2020

Answer: $13.39

Step-by-step explanation:

All you need to do is add these 3 numbers together, $3.25 + $6.12 + $4.02= $13.39

Answer Link

Otras preguntas

Find the area 5cm 19cm 27cm
Use the positions of a and b on the number line to answer the question below. b a=0.5 -1 0 + 1 5. Is a + b positive, negative, or zero? Explain how you know.
This is a problem that is much larger than the Equifax incident. There has been a large uprise in consumer data breaches and identity theft within the past deca
Instruction: Answer the questions below. 1. Which of the following is most apt to increase body temperature? a. Dilation of the blood vessels in the skin b. Shi
Yearly expensive at a State University of increased from 14,000 to 18,500 in the last four years has been the average annual growth rate and expenses. If this g
HELLUR ITS MADEA ANYBODY NEED some tutoring I don't have anything to do because my license has been suspended for 36 years 1+1=?
Hay fed to llamas should be at least 18% protein.A. True B. False
Nick is making a fruit salad. He buys apples for $1.29 per pound and oranges for $1.35 per pound. He spends no more than $12. Let x represent the number of poun
A number of paths can lead to the same outcome. a) True b) False
write 0.73 as a percentage