annawood357
annawood357
01-02-2020
Mathematics
contestada
I need help please and thank you
Respuesta :
ujoy64
ujoy64
01-02-2020
Answer:
1260
Step-by-step explanation:
140 times by 9 to get the answer of 1260
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
A company paid $48 for 2 cases of printer paper. Each case contained 12 packages of paper. Next month the company's office manager needs to order 180 packages o
The LARGEST sector of Israel's economy involves A) gold mining. Eliminate B) coffee harvesting. C) high-tech industries. D) petroleum production.
Given the sequence 8, 16, 32, 64, ..., which expression would give the thirteenth term?
What is the total number of valence electrons in an atom of sulfur in the ground state? A. 6 B. 8 C. 3 D. 4
The circuit court is also known as the court of appeals. a. True b. False
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
An ugly Christmas sweater is on sale for $37.20. If the store was having a 20% sale, what is the original price of the ugly Christmas sweater? Possible answers:
An aluminum sample has a mass of 80.1 g and a density of 2.70g/cm3 . According to the date to what number of significant figures should the calculate volume of
Which was not a cause of the Spanish-American War in 1898? a. the sinking of the Maine b. yellow journalism c. Spanish cruelties in Cuba d. President McKinley's
What is the reflection image of P(0, 0) after two reflections, first across x = -3 and then across y = 4?