xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Marie curie speech: the discovery of radium answers
What is the primary industry in Brazil? automobiles petroleum chemicals steel
What kind of graphic would show the sequence of dates when discoveries about the circulatory system were made
Ford motor company sells the fusion ses for $24,400. the fusion hybrid sells for $29,975. what is the percentage increase in price for the hybrid over the fusio
When the 23rd amendment was passed, it gave voting rights to residents of washington, dc. why were they excluded from all of the previous amendments that gave v
If a cell is placed in salt water ,water leavesthe cell by what kind of transportation
A table has several fields related to computer data. You want the serial number (Sr. No.) field to increase by one every time you add a new record. Which data t
A quadrilateral is inscribed in a circle. It's vertices divide the circle into four consecutive arcs in the ratio 1:2:5:4. Find the angles of the quadrilateral.
A bag contains 4 blue marbles, 2 black marbles, and 3 red marbles. If a marble is randomly drawn from the bag, what is probability that it is NOT black? 1/2 2/9
Mr. Anderson drove 168 miles in 3 and 1/2 hours. HE then drove the next 2 and 1/4 hours at a rate of 5 miles an hour faster than the first rate. How many miles