issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Jason is signing up for a gym membership with a one-time fee to join and then a monthly fee to remain a member. The monthly fee is $25 and the one-time joining
Draw Conclusions Why was Michael Faraday's dynamo essential to later inventions, such as the light bulb, and new industrial processes? Cite evidence from the te
Where is the digestive system located in the human body?.
Explain how water deposits soil, sediment, and rock. Give two examples. * pls, give 2 examples. NO COPYPASTING
This is a geometry question that i don’t quite get can someone help me out please .
(this is not history , it's Christian Living Education :) I just can't find it so I had to put history since it happend in the past anyway lol )List down 10 way
A truck rental company rents a truck for a one-time fee of $25 plus $1.50 per mile traveled. Kelly has $80 she can spend on the rental truck. Written as a fract
What is the following product? Assume b>0. Square root of b x square root of b
Please help 40 points Step by step show the explanation
Grayson needs to order some new supplies for the restaurant where he works. The restaurant needs at least 761 forks. There are currently 205 forks. If each set