jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

When the fed purchases government securities from a commercial bank, the bank?
What are the benefits to a law firm of outsourcing legal services to a foreign country? what are the potential costs and risks?
Point A is located at ​(4, 8)​ and point B is located at ​(14, 10)​. What point partitions the directed line segment ​AB into a 1:3 ratio? a) (6 1/2, 8 1/2) b)
How many positive palindromic integers are 5 digits long 5-digit long and contain 7 or 8?
Which of the following statements best describes the graph of x + y = 3? It is a line joining the points whose x- and y-coordinates add up to 3. It is a line j
If your expression contains square roots, during which step of pemdas do you solve them?
What is a torus with a cross section of a square?
Which graph shows y as a function of x?
El poema Cantar el Mío Cid fue ________ como la primera obra del lenguaje puro castellano, que hoy en día se llama el español. vista visto vistos vista
Tim dives at an average speed of 80 km per hour for 3 hours 45 minutes. work out how many kilometers Tim drives