cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A political party is only organized to win presidential elections.TrueFalse
4 2/5 + 21/5 = Please Help
What was the name of the new tax that was imposed on all American colonists and required them to pay a tax on every piece of printed paper they used? A. Bost
help meeeeee plzz Think about how to use the interactive tool to form an expression equivalent to –x + ( –3x) + 12 – 9. An equivalent expression is______ + 3.-4
A group of words that has a subject and predicate that can stand alone as a sentence is called _____.
what kind of mechanism is the enzyme-substrate complex often compared to
What was the significance of the Battles of Lexington and Concord? What were British and colonial reactions to the confrontations? How did these conflicts impac
who in this paragraph is the fugitive, who must receive or take in that "fugitive," and why must that fugitive be received?
Read the excerpt from "Sea Fever" by John Masefield To the gull's way and the whale's way where the wind's like the whetted knife; Which sound device is most no
It takes both bravery and self-sacrifice to be a hero. Heroes have the inner strength to stand up for their beliefs, even in the face of danger. Those who figh