kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

who is the elected military leader of venezuela?
solve and type in 'ab'
what is the easiest way of borrowing money? 1) credit cards; 2) home loans; 3) auto loans; 4) student loans
what is the sum of the measures of the interior angles of a heptagon?
it took 50 joules to push a chair 5 meters across the floor.with what force was the chair pushed
¿cómo se dice "to turn in" en español? (3 points)hablar entregar estudiar dibujar
Solve the equation, if possible. -3|6n - 2| + 5 = 8
An angle measures 4.3 radians. To the nearest degree, what is the measure of the angle?
Embroidery is an example of which type of fiber craft? a. weaving c. basketry b. sewing d. paper making
75 cents/hr 24 hours a day