sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Which country is the newest one to join the European Union in 2016?* 1 pc Russia O Turkey Croatia Hungary
13/x = 6/20 solve for x
I am bad at math can someone help for 15 points
How you see your self can make a great different in how you Communicate
What is the theme of Examination Day? (cite evidence)
Can I get help please?
Which comment is about the diction of a story?
is 0.8 kilograms bigger then 80 grams
PLEASE PLEASE HELP ASAP!! Find the value of x. Leave your answer in simplest radical form.
Write the log equation as an exponential equation. You do not need to solve for x. log (x^2– 5x + 14) = 2x + 4