soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP I WILL GIVE 25 POINTS THIS IS REAL QUESTION!!!!!!!
Andy works for a TV broadcasting company. He needs to set up a network covering a small area on the work floor. However, he notices the area suffers from a lot
Find the area using the given image.
What would be the BEST legal title for the list?
I need help with this question please
2. Are you aware of human rights violations happening in your community? Please explain your answer. ​
Risotto is made from which variety of rice? • A. Sushi B. Arborio • C. Jasmine • D. Basmati
giving 50 points it's grade 9 algebra 1 help please
. Which is the next structure to contact air after it passes from the nose to the nasal cavity? the pharynx the larynx the bronchus the trachea
How do you write – 6 5/9 as a decimal?