katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLSSSS What has increasingly become a barrier to the Arab-Israeli peace talks? a strong military on both sides increased militant attacks a lack of publi
why was South Carolina established as a colony
During the Song Dynasty a change in the _ _ _ _ _ system left many peasants struggling for survival, and many went from owing land to renting or even becoming l
how many nitrogen atoms are in 2.79 mo.of NH3
Quadrilateral MNOP is a rhombus. If PR=12, find RN.
The following graph of f(x)=x2 has been shifted into the form f(x)= (x-h)^2+k
How does distance between two objects affect their gravitational force
"Mood" refers to how the __________. a.speaker feels b.conflict is resolved c. stage is set d.audience feels
a flask contains methane, chlorine and carbon monoxide gases. the partial pressures of each are 0.215 atm, 0.066 atm, and 0.836 atm, respectively what is the t
Find an equation for the line that passes throught points (5,1) and (1,3)math*** not social studies