ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

consider an infinite set of pairwise independent random variables which are uniformly distributed between 0 and 1. what's the expected number that you need to a
the value, v(m), of a comic book m months after publication has an average rate of change of –0.04 between m
Quick Check Identifying Types of Setting Details Sort the setting details into the correct category. It was a long way from Chicago, It happened in New York Cit
Find the equation of the line that passes through the points 3) and (-1, 11) Enter your answer in slope-intercept form, y=mx+b
Need answer asap pls help!!
coyne sm, holmgren h, keenan-kroff s, peterson s, stockdale la. 2020. prenatal predictors of media use during infancy. cyberpsychology, behavior, and social net
Wayne placed an order for 1 2/3 sacks of brown lentils and 1/2 of a sack of green lentils. How much more brown lentils did Wayne order?
√x-3 +3=x is it extraneous or not?
The Knutson Corporation needs to save ​$15 million to retire​ a(n) ​$15 million mortgage that matures in 10 years. To retire this​ mortgage, the company plans t
PLEASE help me with this problem??!!