HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

2x-3y=8 -5x+2y=13 find The x coordinate
5 letter word foramount of work done per second
How to write 7/8 as a percent
Average national teachers salaries can be modeled using the equation y=9.25(1.06)^n , where y is the salary in thousands of dollars and n is the number of years
Describe a time when you felt antagonized or were responsible for antagonizing someone yourself.
Look down below for question:
what is 38% of 250? show your wor
Kira is a hemophiliac. This means that she does not produce clotting factors. What aspect of the clotting process should she be worried about not functioning?
Stuck! Help Please! What was the ultimate cause for the conflict and later charges that were brought against Leschi? A. Leschi was appointed Chief of the Nisqua
Michelle wants to classify an organism that she is studying in lab. The organism is multicellular, makes its own food, and is unable to move around its environm