ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Help please! How many significant figures are in the measurement 0.00440 grams? 6 5 3 2
Plant Kingdom to spcises
Combine the like terms to make a simpler expression: 4r+14-r-6
Paul wrote all of his letters from Rome and mailed them by way of other people. True False
Solve using quadratic formula. 2x^2+6x+3=0
proteins are made by combining the building blocks called ------------- through a process called ---------- ------------.
What are the solutions to the equation 3x^2 10x=8??
At what age should It be appropriate to loose a woman's virginity?
Was the leader of the yamacraw?
You bought a large cooler that holds 55 gallons. How many quarts is that? A. 0.625 B. 10 C. 20 D. 50