ellastr00ng ellastr00ng
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

A book store was selling books for $6.25 a piece. If you bought 3 books, how much would you have to pay?

Respuesta :

mlehman22
mlehman22 mlehman22
  • 04-04-2020

Answer:

you would have to pay $18.75

Step-by-step explanation:

6.25*3

Answer Link

Otras preguntas

which is faster 2.5 miles per hour or 0.5 miles per hour
Solve the system. x-y+5z=3 2x+3y-z=2 -4x-y-9z=-8
1. Given these two points: (-2, 4) and (4,1) 2. Find the slope (using the slope formula) 3. Find the slope-intercept form equation of the line a. Once using the
2. Choisir une image à traiter et la sauvegarder dans le même dossier que le code Python à télécharger du Doc. 4. Lancer le programme et expliquer à quoi il ser
Name the following formulas/symbols. a) NAD b) NADP c) NADPH
a sentence explaining the significants of the word stock
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
i need help badly emergency!!
Select all of the following claims made by manufacturers of energy drinks a) Boosts energy levels instantly b) Enhances cognitive function c) Causes permanent w
Ms. Young ate 4 donut holes and Mrs. Hatch ate 25% more than that. How many donut holes did Mrs. Hatch eat?