shamikahouse shamikahouse
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?

Respuesta :

zalej15 zalej15
  • 04-04-2020

Answer:

36 were bought

Step-by-step explanation:

Answer Link
shantrellanderson20 shantrellanderson20
  • 04-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Digital information can be sent through the vacuum if space, but the information must be-. A. below a certain size. B. converted to wave pulses C. e
what is the equation of the line that is parallel to the given line and passes through the point (12, −2)? y = – + 10 y = – + 12 y = – – 10 y = – 12
In The Grapes of Wrath, which of the following inferences about the man is best supported by the second half of the excerpt? Question 8 options: a) He is very
pls help i need a good grade pls
Why are free market economies able to attain economic growth?.
Find the hydrogen ion concentration of a saturated solution of calcium hydroxide whose ph is 13. 1
Which of the following events was not a victory for the U.S. in the Space Race? - the launch of sputnik - all of these correct were U.S victories in the Space
Where should you list the sources you used to write your report? in a bibliography at the end of your report at the beginning of your report, right beneath the
What is the difference between velocity and time​
"Meatless Monday" is an initiative promoted in the United States by the Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health as well as by a number of environmental