emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

Hello there, recently I was watching the movie Lights Out and I noticed that Diana, the ghost which the movie is about, burns when her skin goes in contact with
Schrodinger equation is a ........... Equation
What are the properties of a concave mirror
Sally and Marta had the same number of postcards. After Sally sold 18 of her postcards, Marta had 4 times as many postcards as Sally. How many postcards did eac
What does the expression "She was dead!"mean?
QF Group manufactures a range of electrical products such as computers and televisions. All QF managers have a wide span of control so delegation is important.
True or false: Electronic commerce is defined as the use of the Internet as an essential element of business activity.
In the securities industry, when a person is acting in an agency capacity, the form of compensation received is A) account maintenance charges B) fees C) markup
Help please!!!!!!!!! ​
Trey wants to take a European vacation in 3 years. He estimates the cost to be $10,000. About how much must he save monthly in an account that pays 4% interest,