answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Arabs start the 1973 War during Ramadan, and did it affect their performance?
Which of the following lists demonstrates various tenses of an irregular verb? A. I try, I tried, I will try B. I walk, I walked, I will walk C. I call, I call
A 750-newton person stands in an elevator that is accelerating downward. The upward force of the elevator floor on the person must be (1) equal to 0 N (3) equal
Round 1,129.872 To The Nearest Tenth
How do you solve this equation ___ Al + ___ Na1 O1 H1 -___Na3 Al1 O3 + __ H2
A 'snail's pace is 60 inches per minute. At this rate how long will it take the snail to crawl 120 feet?
A sound wave traveling eastward through air causes the air molecules to (1) vibrate east and west (2) vibrate north and south (3) move eastward, only (4) move n
What does dependency reversal mean?
National attention was drawn to the Scopes trial of 1925 because the case (1) represented a conflict between science and religion (2) reversed a previous Suprem
what fraction is between 4/8 and 1