josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

What is 7 3/7- 2 8/21
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
IF YOU HAVE READ OR WATCHED THE CHRISTMAS CAROL PLEASE ANSWER. Scene 2 1. Who appears to Scrooge? What is required of the visitor? 2. Why is the visitor there?
Write the equation in slope-intercept form. 2/3(6y+9)=3/5(15x-20)
jan has $37.50. tickets to concert cost $5.25 each. how many tickets can she buy
You want to fill a 2-foot shelf with framed pictures.There are x pictures in 4-inch frames and y pictures in 8-inch frames. Write an function for this situation
solve each system using substitution x=-2y=1 x=y-5
Write the equation in slope-intercept form. 2/3(6y+9)=3/5(15x-20)
the tip of a match contains chemical energy. Kevin's father lit a match and blew out the flame. then he tried to light the same match again . Kevin observed tha
0.2(x+50)-6=0.4(3x+20)