josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Liz takes shelter under a tree. the tree is uprooted in the storm and crashes to the ground, leaving liz trapped beneath it, alone and desperate.this most likel
25 / 4 + 1 x 13 I need help.Please help me.
tom hanks voice was which characterin toy story 2
The triangular region shows the number of possible raisins, x, and number of possible chocolate chips, y, a baker can use in a recipe. Which combination of rais
7a-3 = 3-2a. Can someone help me with this math problem
make a ten or hundred to add mentally 198+132
Four friends are out for a walk at night and come to an old bridge. it isn’t safe to cross the bridge without a flashlight, and only two people can cross at a t
Suppose you have a container filled with iron and sand. You can separate the iron from the sand if you ____________ so this is a _________.
How do you get answer for 4/5% of 500 equals what?
How was life in the New York colony in the 1600s?