adrianmunguia
adrianmunguia adrianmunguia
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Bhavik bought 3 liters of milk and 5 loaves of bread for a total of $11. A month later, he bought 4 liters of
milk and 4 loaves of bread at the same prices, for a total of $10.
How much does a liter of milk cost, and how much does a loaf of bread cost?

Respuesta :

tyroneharri tyroneharri
  • 11-05-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following expression (70 points :D !! )
what numbers would you multiply -3/4 by to equal 1?
It takes my’khiyah 40 seconds to run 1/3 of a lap. How many laps can she run in 5 minutes
which natural resource was the key to Ghana and Mali's wealth? gold oil diamonds tungsten
The area of a rectangle is (x4 + 4x3 + 3x2 – 4x – 4), and the length of the rectangle is (x3 + 5x2 + 8x + 4). If area = length × width, what is the width of the
help me please and work it out if you can. im struggling thank you
What are the steps involved in adding amino acids to a polypeptide chain on a ribosome?
what is the mean and median and mode of 75,67,75,70,68
Is the inverse of the function shown below also a function? Explain your answer.
Whether a mutation is harmful or helpful depends partly on an organism's _________.