Rayanna2006
Rayanna2006 Rayanna2006
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Do anyone know the answer to this if so can you plz help

Do anyone know the answer to this if so can you plz help class=

Respuesta :

raorajas22 raorajas22
  • 02-05-2020

Answer:

Answer to the first box: $3.98 per pound

Answer to the second box: $19.9

Step-by-step explanation:

Find the attachment for explanation below

Hope this answer helps

And stay safe during the time of this pandemic.✌

Ver imagen raorajas22
Answer Link

Otras preguntas

Need help with this pls
What was the occasion of this speech? Abraham Lincoln’s Second Inaugural Address
two reserved powers i need to know for a passing grade
Can someone please help me it's due today
What is the mass of an object that has a density of 1.42 g/mL and a volume of 12.1 mL?
Translate the sentence into an equation. Three times the sum of a number and 4 is equal to 2. Use the variable b for the unknown number.
Q1 - Simple proportion Toilet rolls are sold in packs of 4. How many toilet rolls are there in 7 packs? [2]
Drug abuse has been a major problem in Kenya, resulting into profound effect across all divides. Describe how drug addiction has contributed to this problem and
how would life be different in a village with a group of 50 people then thousands of people?
“There was nothing to do but flop down on the shabby little couch and howl.” Which word in this quoted sentence indicates the couple’s poverty?