madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

What volume of a 0.25 M solution can be made using 0.55 moles of Ca(OH)2
The most remarkable thing about life in the trenches is the incredible number of rats. The whole area is infested with them. No matter what you did, you can't k
help!! question 6 on the sheet
Raymond just got done jumping at Super Bounce Trampoline Center. The total cost of his session was $43.25 . He had to pay a $7 entrance fee and $1.25 for
What word best describes the tone of this excerpt from "The Fall of the House of Usher" by Edgar Allan Poe? I looked upon the scene before me—upon the mere hou
Which graph represents the equation y =4x
The ratio of the measures of the three angles in a triangle is 2:9:4. Find the measures of the angels
Which inequalities can be used to find the solution set of the following inequality? Check all that apply. |2x – 5| (2x – 5) (2x + 5) –(2x – 5) –(2x + 5)
A 500g object falls off a cliff and losers 100 J from its gravitational potential energy store. if the gravitational field strength g=9.8N/kg, how high is the c
HOW DO I DO DIMENSIONAL ANALYSIS