rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

what was a major goal of jane addams settlement house movement in chicago?
Discuss in detail why you need to use a write blocker (either hardware or software) in your examinations, whether for a criminal case or a corporate case.
which of the following describes a historical argument this the poster might support?
Osha requires that employers report all work-related fatalities to OSHA within blank hours and inpatient hospitalizations that require care or treatment, all am
Solve for s. 23s+56s=21 Enter the answer, as a whole number or as a fraction in simplest form, in the box.
12 (-10)(0) how do u find the answer
which graph represents a circle with equation x2 + y2 = 9
In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies, romantic love is considered a form o
To find 19 + (11+37), Lennie added 19 and 11. Then he added 37 to the sum. What property did he use?
Where would you expect to find an order of the musical pieces at a classical concert? Answer: A)in the program guide B)on a poster in the lobby C)listed in th