Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

the oscillations producing a light wave are
the regular price of an ipod is $269.99 at walmart. they offer no discount, but charge 5.5% sales tax. what is the final cost of the ipod?
What is the sum of 153 and 121
how much is a kilogram???
bryan has 3 nickels ,3 dimes and 2 quarter. what fraction of the coins is either a dime or a quarter
What are some ways that survivors were effected by the tsunami, economically, socially, and environmentally? The Indian Ocean Earthquake
what was the tax of 1791 supposed to do
New Groton, Connecticut, is the location of the A. National Oceanic and Atmospheric Administration. B. Coast Guard Academy. C. Air Force Academy. D. Naval Comma
Decide whether the sentence is clear or has an unclear, missing, or confusing antecedent. Then choose the label that best describes the antecedent. The clear bl
what is 9 2/6 - 6 5/6