jonathanpadilla0290 jonathanpadilla0290
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Staples sell for $60 a box .How many boxes can be bought for 3.45

Respuesta :

Chelboy
Chelboy Chelboy
  • 13-05-2020

Answer:0.0575

Step-by-step explanation:

1 box cost $60

x boxes can be bought for $3.45

x=3.45/60

x=0.0575

Answer Link

Otras preguntas

Determine whether each phrase mainly describes surface ocean currents or deep ocean currents. found near the top of the ocean caused by prevailing winds caused
The number of points scored by two basketball teams in each teams' latest 10 games are listed below. Compare and contrast the measures of central tendency for t
What process creates the carbohydrates in this ecosystem?
-5x+y=-10 and -4x-y=-26
what is Ecocriticism in old man in the sea?​
Use the quadratic formula to solve the equation: y = x2 - 3x - 1 Group of answer choices x = 5.6 and -1.3 x = 3.3 and -.3 x = -5.4 and -.4 x = 6.3 and 3.2
How do nutritional needs change over time
Unlike Australia, New Zealand __________. A. has the Queen of England as the head of state B. is a constitutional monarchy C. is organized into six states and t
Can anyone solve this correctly?
Which power was given in the new Japanese constitution in 1947?